פלג – פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים

09-7666343

איטום בהתזה

פעולת איטום היא פעולה שחובה לבצע בכל מבנה, ללא קשר למהות או לייעוד שלו. איטום מונע ממים (לרוב מי גשמים או מים שמצאו את דרכם כתוצאה מהצטברות לא מבוקרת או תקלה) מלחדור אל תוך הקירות ובכך להסב להם נזק שיגרום גם נזק לחלק פנימי של המבנה וגם עלול להרוס את הקירות עצמם.

כיום ידועות לא מעט שיטות לאיטום אך המובילה והנפוצה ביותר היא השיטה של איטום בהתזה. כך או כך, חשוב מאד שבעל מקצוע המכיר את השיטות יהיה זה שיחליט איזו שיטת איטום מתאימה לכל שטח וכל גג.

שיטה נוספת ונפוצה לא פחות היא איטום ביריעות ביטומניות – כמו שניתן להבין מהשם של השיטה – מדובר על איטום המתאים לגגות בטון או זפת. איטום ביריעות ביטומניות מתבצע על ידי הצמדת יריעות על כל שטחו של הגג.

עוביין של יריעות ביטומניות עומד על 5 מ"מ ולא ניתן לחרוג או לשנות את העובי, שכן זהו תקן אוניברסלי מקובל ונפוץ. איטום ביריעות ביטומניות ידוע כעמיד מאד ועבור קבלני איטום, יריעות אלו נוחות מאד לעבודה. יחד עם זאת, עם הזמן הן עלולות לעבור תהליך של בלאי טבעי ואז יש צורך לסתום חורים או קרעים על ידי טלאים העשויים מאותו החומר.

מה בנוגע לתחום של איטום קירות מרתף?

איטום קירות מרתף המקלטים והמרצפים מתבצע מאותה הסיבה. מכיוון שהמקלט ממוקם בתחתית המבנה, ומכיוון שמים תמיד יזרמו כלפי מטה – הרי שיש סיכון שאם לא מתבצע איטום קירות מרתף על פי הצורך – יחדרו המים פנימה, המקלט לא יהיה בטוח לשימוש והמים יצטברו לכדי סכנה ממש לתפקודו של המרתף ולשוהים בו.

מכאן ניתן להבין את החשיבות הגבוהה והמשמעות שיש להקדיש לנושא של איטום – גגות או מרתפים ואת הנזק שעלול להיגרם מהקלת ראש בנושאים אלה.

כאשר מתייעצים עם איש מקצוע מהתחום הוא יידע האם איטום בהתזה מתאים לגג זה או אחר או שעדיף דווקא לבצע איטום ביריעות ביטומניות. לבעל המקצוע יש ידע רב וניסיון עשיר בביצוע משימות כאלה. בזכותו תתבצע עבודת האיטום באופן מושלם ולא פחות מכך.

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר