פלג – פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים

09-7666343

תהליך איטום ביריעות ביטומניות

איטום ביריעות ביטומניות הפך בשנים האחרונות לאופציה המועדפת על מגוון רחב של אנשי מקצוע ובעלי בתים פרטיים. בנוסף, יריעות ביטומניות נמצאות כיום גם על גגות של בנייני מגורים משותפים וניתן למצוא אותן במרפסות, במוסדות ציבור, בחדרים רטובים ואפילו במקלטים ובחניונים. השאלה המתבקשת היא כיצד מבצעים איטום ביריעות ביטומניות, כמו גם מה ההבדל ביניהן לבין איטום בהתזה.
קודם כל, חשוב להבין שהיתרונות של איטום יריעות מותנים בעבודה מקצועית. כתוצאה מכך, גם איטום בהתזה של גגות וגם איטום מרתפים בהתזה לא מספיקים כדי לבצע איטום ביריעות ביטומניות. אם רוצים להשיג איטום אופטימאלי, צריך לבחור בין שיטות לאיטום מרתפים בדגש על איטום עם יריעות ביטומניות של אנשי מקצוע מיומנים.

מהן יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן יריעות שעשויות תרכובת של אספלט וחומרים פלסטיים. כתוצאה מכך, הן משמשות לאיטום קירות מרתף, גגות ומרפסות מפני מים ונחשבות עמידות לשנים רבות. ברוב המקרים, יריעות ביטומניות יכולות להחזיק מעמד מעל 10 שנים בלי לדרוש שום סוג של תחזוקה נוספת. בכל הנוגע לאיטום יש לזה יתרון משמעותי, כי כך ניתן להגן על הגג, המקלט והמרפסת מפני חדירת מים ונזקים בלתי הפיכים.
כמו כן, יריעות ביטומניות מיוצרות מחומרים שהם בעצמם אטומים למים. זה ההבדל בין יריעות ביטומניות לבין יריעות משוריינות או יריעות PVC וזו גם הסיבה שבגללה רוב אנשי המקצוע ממליצים על איטום עם יריעות ביטומניות בלבד.

מה התהליך שאותו מבצעים כדי לבצע את האיטום?

התהליך שאותו מבצעים לטובת איטום ביריעות ביטומניות מתחיל בהסרת לכלוך ושאריות של חומרי איטום אחרים. חשוב להשקיע בשלב הזה של ניקיון הגג או המרתף, כי אחרת לא ניתן ליישם את היריעות על גבי הקירות או התקרה.

בהמשך, מורחים דבק עמיד שמאפשר להצמיד את היריעות לתקרה או לקיר ומסדרים גם את הפינות והפרופילים. ברוב המקרים, היריעות שבהן משתמשים על מנת לבצע את האיטום יהיו גדולות יותר מאשר שטח המרתף או הגג – ולכן יש חשיבות גם לחיתוך של השאריות.

כיצד יריעות ביטומניות משפיעות על חלחול מי גשמים?

יריעות ביטומניות מונעות את חלחול מי הגשמים לחלק שבין הגג לבין קירות המבנה. עזרת איטום יריעות ניתן גם למנוע הצטברות של עובש, רטיבות ונוזלים בין המרתף לבין הקירות החיצוניים ולהגן מפני נזקים שנוצרים לאחר פיצוצי צנרת. בהשוואה לאיטום בהתזה שנעשה מהר יותר, יריעות ביטומניות נחשבות יעילות מאוד ומתאימות גם לחורף וגם לקיץ.

לסיכום, שיטות איטום מרתפים יכולות במקרים מסוימים להתאים גם לגגות. עם זאת, חשוב יותר להשוות בין איטום בהתזה לבין איטום ביריעות ביטומניות ולתת עדיפות ליריעות עשויות תרכובת אספלט וחומרים פלסטיים שיכולות לשמש בין היתר גם לאיטום מרפסות מפני נזילות, פיצוצי צנרת או נזקים מצטברים של בלאי.

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר