פלג – פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים

09-7666343

צינור בור חלחול

בור חלחול הוא בור שאליו נאספים מי גשמים היורדים במקום מסוים ודרך צינור בור חלחול המחובר אליו הם מוזרמים בצורה מבוקרת ומסודרת אל מאגרי המים התת קרקעיים – שם הם אמורים לזרום בבטחה מבלי להגיע אל פני השטח.צינור בור חלחול

גם לבור וגם לצינור יש תפקיד חשוב מאד, שכן אם מה מהם מקולקל או שיש בו פגם או תקלה – החלחול לא יתבצע כמו שצריך ויתעורר חשש להצפה. ישנם בורות וצינורות חלחול בגדלים ומידות שונים על מנת שאפשר יהיה להתאים אותם לתנאי שטח או אתרים שונים.

מי שמפקח על העבודה של בחירת צינור בור חלחול, כמו גם על בור החלחול עצמו – הוא מהנדס שיש לו ידע וניסיון בתחום של הזרמת נוזלים ושפכים. על מנת לקבל את ההחלטה עליו לדעת מה סוג הקרקע באתר המיועד להתקנה, מה המידות הדרושות לצינור על מנת שהוא אכן יזרים את המים אל העומק הדרוש וכמובן מה המיקום האידאלי שבו יהיה הכי כדאי להתקין את הבור והצינור. כיום ניתן להשיג צינורות איכותיים העשויים מחומרי גלם ברמה גבוהה וכך אין חשש שייגרם נזק לצינורות בעת זרימת המים בהם.

החשיבות של פיקוח אחר פעילות של צינור בור חלחול

בור חלחולכאמור – במידה והצינור אינו מזרים את המים לכיוון המאגר התת קרקעי ייתכן והאזור כולו יוצף במים. במידה ומדובר באזור מוגרים – יכולים בתים פרטיים או מרתפים להיפגע מכמות המים שתעלה אל פני השטח ואם התקלה קורית בשכבה הפנימית של הקרקע – עלולים המים לחלחל ולפגוע בתשתיות ובשלד של בנייני מגורים או מבנים אחרים באזור.

זו הסיבה כי צינור בור חלחול חייב להיות תקין כל הזמן ולא בכדי יש ביקורות ומעקבים תכופים על מנת לוודא שאין סתימה או תקלה בצינורות.

צינור בור חלחול יכול להיות עשוי מסוגים שונים של חומרי גלם, ישנן כמה מידות אפשריות לקוטר שלו וכמובן שאפשר להאריך או לקצר אותו על פי תנאי השטח. מדובר באביזר חובה בעולם של טיפול במים או שפכים וכל מהנדס מכיר את התכונות האוניברסליות של צינורות אלה על מנת לדעת בדיוק איזה יתאים עבור כל שימוש.

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר