פלג פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים

09-7666343

קידוח בנטונייט

מהם קידוחי בנטונייט? מהי חשיבותם וכיצד הם מיושמים? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

קידוחי קרקע הינה פעולה מקדימה לכל תהליך בנייה והיא מיושמת בהתאם למאפייני הקרקע הנבדקים כשלב מקדים לקידוח. במקרים בהם פעולת הקידוח נדרשת בתוך קרקע המכילה בתוכה אחוז גבוה של מי תהום או חול, קיים חשש שמי התהום או כמויות החול יובילו לקריסתו של האזור הנקדח. במקרים אלו, פעולת הקידוח מיושמת באמצעות מה שמכונה קידוחי בנטונייט.

קידוחי בנטונייט – מה חשוב לדעת?

קידוחי בנטונייט הם למעשה קידוחי קרקע בעלת מאפייני צפיפות גבוהים של חול או מי תהום או שניהם יחד. קידוח זה מיושם באמצעות שימוש במינרל ייעודי המכונה בנטונייט שתפקידו להפוך את הקרקע ל-"צמיגית" יותר וזאת במסגרתו מגע מכונות הקידוח עם מי התהום או החול במהלך פעולת הקידוח.

קידוח בנטונייט להחדרת תעלת ניקוז

מספר מילים על חומר הבנטונייט

הבנטונייט הוא למעשה חומר המגיע בצורה תמיסה מינראלית המוחדר אל תוך הקרקע במקביל לפעולת הקידוח באמצעות משאבות בטון ייעודיות. חומר זה איננו מפריע לפעולת הקידוח עצמה והוא נועד למנוע מדפנות הבור הנקדח לקרוס לתוכו ובכך למעשה לבטל את פעולת הקידוח. מינון חומר הבנטונייט נקבע בהתאם לבדיקת מאפייני הקרקע המקדימה, כאשר מינונו המדויק של חומר הבנטונייט מוגדר על ידי מהנדסי בנייה המלווים את פעולות הקידוח.
מספר מילים על חשיבותן של בדיקות הקרקע המקדימות

הקרקע המיועדת לבנייה או לכל פעולה אחרת, חייבת לעבור בדיקת קרקע מקצועית לצרכי קביעת מאפייני הקרקע. בדיקה זו מיושמת על ידי חברות שונות העוסקות ומתמחות בנושא, כאשר ממצאי הבדיקה הם אלו אשר יקבעו את שיטת הקידוח לתוך פני הקרקע. בדיקת הקרקע נועדה בין היתר לצרכי קביעת מאפייני הקרקע בהתאם לצפיפות הקרקע וריכוז החומרים השונים בתוכה: מי תהום, חול ומזהמי קרקע כאלו ואחרים. בדיקות אלו הן בעלות חשיבות יתרה לצרכי קביעת אופן ושיטת הקידוח בקרקע והן חייבות להיות מיושמות על ידי חברות העוסקות ומתמחות בנושא בלבד.

מי רשאי לבצע קידוחי קרקע, לרבות, קידוחי בנטונייט?

קידוחי קרקע נועדו לצרכי יצירת "בורות חלחול" בבטן הקרקע למטרות החדרה של יסודות המבנה המתוכנן. קידוחים אלו מהווים את הבסיס עליו יוצבו יסודות המבנה העתידי האמור להיבנות ולנוכח חשיבותן הן חייבות להתבצע על ידי חברות קידוח מובילות המתמחות בכל סוגי קידוחי הקרקע, לרבות, קידוחי בנטונייט הידועים גם בשם קידוח כלונסאות בנטונייט. פעולת הקידוח עצמה מיושמת באמצעות מכשירי קידוח רבי עוצמה המופעלים על ידי צוותי קידוח בעלי הסכמה, ניסיון וידע מקצועי נרחב בכל הנוגע להתאמת אופן ושיטת הקידוח על פי ממצאי בדיקת מאפייני הקרקע.

לסיכום

קידוחי קרקע חייבים להתבצע בהתאם לממצאי בדיקת מאפייני קרקע מקדימה, כאשר במקרים בהם הקרקע הינה בעלת מאפייני צפיפות של חול מרובה ו/או מי תהום, יש לקיים את הקידוח באמצעות החדרת חומר בנטונייט בשיטת קידוחי בנטונייט.

פלג פתרונות מים מתמחה בתחום קידוחי נבטונייט – למידע נוסף ויצירת קשר

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר

    דילוג לתוכן