פלג פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים

09-7666343

איטום ביריעות ביטומניות

איטום ביריעות ביטומניות הפך בשנים האחרונות לאופציה המועדפת על מגוון רחב של אנשי מקצוע ובעלי בתים פרטיים. בנוסף, כיום ניתן למצוא יריעות ביטומניות גם על גגות של בנייני מגורים משותפים וניתן למצוא אותן במרפסות, במוסדות ציבור, בחדרים רטובים ואפילו במקלטים ובחניונים.

השאלה המתבקשת היא כיצד מבצעים איטום ביריעות ביטומניות? כמו גם מה ההבדל בין איטום ביריעות לבין איטום בהתזה. קודם כל, חשוב להבין שהיתרונות של איטום ביריעות מותנים בעבודה מקצועית. כתוצאה מכך, גם איטום בהתזה של גגות וגם איטום קירות מרתף בהתזה לא מספיקים כדי לבצע איטום אופטימאלי. אם רוצים להשיג איטום אופטימאלי, צריך לבחור בשיטות שונות של איטום קירות מרתף בדגש על איטום עם יריעות ביטומניות על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

מהן יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן יריעות שעשויות תרכובת של אספלט וחומרים פלסטיים. כתוצאה מכך, הן משמשות לטובת איטום קירות מרתף, גגות ומרפסות מפני מים ונחשבות עמידות לשנים רבות. ברוב המקרים, איטום ביריעות ביטומניות יכול להחזיק מעמד מעל 10 שנים בלי לדרוש שום סוג של תחזוקה נוספת. בכל הנוגע לאיטום יש לזה יתרון משמעותי, כי כך ניתן להגן על הגג, המרתף, המקלט או המרפסת מפני חדירת מים ונזקים בלתי הפיכים.

כמו כן, יריעות ביטומניות מיוצרות מחומרים שבעצמם אטומים למים. זה ההבדל בין איטום ביריעות ביטומניות לבין איטום ביריעות משוריינות או יריעות PVC, זו גם הסיבה שבגללה רוב אנשי המקצוע ממליצים על איטום עם יריעות ביטומניות בלבד.

איטום קירות מרתף ביריעות ביטומניות

מה התהליך שאותו מבצעים כדי לבצע את האיטום?

התהליך שאותו מבצעים לטובת איטום ביריעות ביטומניות מתחיל בהסרת לכלוך ושאריות של חומרי איטום אחרים. חשוב להשקיע בשלב הזה של ניקיון הגג או המרתף, כי אחרת לא ניתן ליישם את היריעות על גבי הקירות או התקרה.

בהמשך, מורחים דבק עמיד שמאפשר להצמיד את היריעות לתקרה או לקיר ומסדרים גם את הפינות והפרופילים. ברוב המקרים, היריעות שבהן משתמשים על מנת לבצע את האיטום יהיו גדולות יותר מאשר שטח המרתף או הגג – ולכן יש חשיבות גם לחיתוך של השאריות.

כיצד יריעות ביטומניות משפיעות על חלחול מי גשמים?

יריעות ביטומניות מונעות חלחול מי הגשמים לחלק שבין הגג לבין קירות המבנה. באמצעות איטום יריעות ניתן גם למנוע הצטברות של עובש, רטיבות ונוזלים בין המרתף לבין הקירות החיצוניים באמצעות איטום קירות מרתף ולהגן מפני נזקים שנוצרים לאחר פיצוצי צנרת. בהשוואה לאיטום בהתזה שנעשה מהר יותר, יריעות ביטומניות נחשבות יעילות מאוד ומתאימות גם לחורף וגם לקיץ.

לסיכום, שיטות איטום מרתפים יכולות במקרים מסוימים להתאים גם לגגות. עם זאת, חשוב יותר להשוות בין איטום קירות מרתף או גג בהתזה לבין איטום ביריעות ביטומניות ולתת עדיפות ליריעות עשויות תרכובת אספלט וחומרים פלסטיים שיכולות לשמש בין היתר גם לאיטום מרפסות מפני נזילות, פיצוצי צנרת או נזקים מצטברים של בלאי.

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר

    דילוג לתוכן